چگونه عسل مانع ریزش مو می شود؟

چگونه عسل مانع از ریزش مو می شود؟

  1. بالا بودن میزان قند عسل، باعث حفظ آب و درنتیجه حفظ رطوبت مو می شود. این رطوبت باعث نرم ماندن پوست دور ناخن نیز می شود.
  2. عسل خاصیت ضدباکتریایی دارد که پوست سر را سالم نگه می دارد و شوره سر و درنتیجه ریزش مو را کاهش می دهد.

خواص عسل :

  1. نرم کننده بسیار مناسبی است. قبل از حمام یک سهم عسل را با دو سهم روغن زیتون مخلوط کنید و نیم ساعت قبل از حمام به مو بمالید. میزان روغن را برحسب نوع موی خشک یا چرب تنظیم کنید.
  2. اگر مو بیش از حد در معرض نور خورشید، قرار بگیرد خشک و کدر می شود. این کدری را می توان با مالیدن مخلوطی از دو قاشق غذاخوری عسل و دو پیمانه آب ولرم به مو از بین برد.

عسل مانع ریزش مو می شود - گیسونت

نکات مراقبتی هنگام استفاده از عسل برای تقویت مو:

برای پیشگیری از عوارض جانبی مانند ایجاد چسبندگی لازم است به این نکات توجه کنید:

از عسل به میزان بسیار کمی استفاده کنید. برای نرم کردن مو، عسل را با روغن مخلوط کنید. هرگز عسل را گرم نکنید.

درمان ساده و آسان برای مراقبت از مو: یک قاشق مرباخوری پودر دارچین را با یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی و روغن زیتون به میزان کافی مخلوط کنید و روی پوست سر قرار داده و ماساژ دهید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید. برای بدست آوردن نتیجه مطلوب، این کار را حداقل هفته ای سه بار تکرار کنید. مقداری عسل و روغن زیتون را به شامپوی ملایم اضافه و از آن استفاده کنید تا مو تمیز، براق و نرم شود. شب یک چهارم پیمانه آب پیاز را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و به پوست سر بمالید و روز بعد بشویید. زرده تخم مرغ را با مقدار خیلی کن عسل (حدود یک قاشق غذاخوری) مخلوط کنید و به پوست سر بمالید. پس از سی دقیقه سر خود را بشویید.

شیوه های دیگر برای مراقبت از مو:

اگرچه استفاده از عسل برای مراقبت از مو راهکار مناسبی است اما برای بدست آوردن نتیجه بهتر لازم است برنامه غذایی سالمی را اتخاذ کنید، به عنوان مثال، میوه های تاره، انواع سبزی، مغز، جوانه، شیر، غلات سبوس دار، سویا و ماهی را که مصرف آن نه تنها برای مو بلکه برای سلامت بدن نیز مفید است، در برنامه غذایی خود بگنجانید. برای رفع چربی مو و شوره سر، ۱۵ دقیقه قبل از حمام کردن روی موهای خود آب لیمو بمالید همچنین ماساژ پوست سر با انگشت، باعث بهبود گردش خون و مانع از ریزش مو می شود. ۲ یا ۳ بار در هفته، یک لیوان کوچک آب اسفناج میل کنید. مصرف آب زیاد نیز مانع از ریزش مو می شود.

  1. Such a nice blog.

    I have read an amazing article here.

ثبت نظر

چهار × 3 =